Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Neviete, čo pod stromček? Pripravte svojim blízkym Vianoce v štýle RETRO

Neviete, čo pod stromček? Pripravte svojim blízkym Vianoce v štýle RETRO

Radi si zaspomínate a vychutnávate čaro doby? Práve pre vás sú určenéretro dárky, ktoré v posledných rokoch stále viac získavajú na popularite. Je v nich mnohokrát ukrytá umiernenosť a elegancia, spomienky na detstvo či mladosť, alebo proste len na dobu, kedy bola poctivosť a kvalita istou samozrejmosťou. Niektoré vám i vašim blízkym navyše vyčaria  úsmev na perách. Nechajte sa inšpirovať nevšednými  darčekmi  pod vianočný stromček a potešte svojich najbližších aj sami seba.

Retro štýl myslí na každého a ponúka originálne darčeky pre celú rodinu. Dôkazom, že hračky nemusia byť len výsadou detí, je plechový Traktor Zetor,  poháňaný pružinovým strojčekom na kľúčik. Táto hračka vyvoláva  spomienky na detstvo u mnohých starých otcov a môže sa v ich príbytkoch dokonca vynímať ako výstavný kúsok. A ak preferujete niečo viac neutrálneho, napriek tomu originálneho, potom môžete oteckovi či dedkovi darovať  kosmetický balíček Retro  v dizajne jedného z prvých modelov auta značky Škoda.


Najmä babičky, ale aj mamičky poteší nesmrteľná taška
sieťovka,, ktorá sa rýchlo zbalí a vojde do každej kabelky. Okrem toho, že je štýlová a praktická, navyše dobre nahradí množstvo igelitových tašiek a je teda aj ekologická.

Ak hľadáte naozaj  nezameniteľný darček pre babičku, potom vložte dôveru do albumu nášho vydavateľstva, do ktorého môžete vpisovať-
 Babička, rozprávaj. Okrem životného príbehu vašej babičky či mamičky až do jej detstva  na vás dýchne atmosféra zašlých časov pri prezeraní dobových fotografií. A navyše vás poteší  spoločne strávený čas. Ak hľadáte darček pre dedka, ktorý rád rozpráva a píše, potom sa mu iste zavďačíte knihouDedko, rozprávaj.

 

Radi kupujeme retro hračky
Retro štýl nie je výnimkou ani v prípade hračiek. Tatrovka, stavebnice Merkur, guľôčkové počítadlo, plechové hračky, nafukovacie zvieratá či staré dobré drevené kocky ... S takýmito hračkami sa hrala generácia tých, ktorí sú dnes sami rodičmi a tí ich  opäť radi kupujú vlastným deťom. Prečo? Nedokážu odolať spomienkam na vlastné detstvo, na dobu, kedy sme žili zdravšie a jednoduchšie životy a tešili sa z mála. Deti nemali také množstvo hračiek ako dnes, ale o to im boli vzácnejšie.

Súčasné hračky sú často pochybnej kvality a nič nevydržia myslí si veľa  rodičov. O podobných problémoch nebola v ich detstve ani reč. A ak už sa niečo rozbilo, našiel sa zručný otecko, dedko či strýko, ktorý dieťaťu hračku opravil. Tie sa potom často dedili  z generácie na generáciu. A tak sa  rodičia so svojimi potomkami s retro hračkami radšej hrajú a s obľubou ich zoznamujú s tým, ako sa kedysi hrávali oni sami.

Oproti mnohých súčasným hračkám sa dajú tie "retro" charakterizovať slovom ozajstné.  Hračky boli  vyrábané so zámerom potešiť oko a vyvolávať v deťoch kladné pocity, prinášať im radosť a podporovať ich manuálnu zručnosť. Aj to v rodičoch vyvoláva pekné pocity          a radi ich kupujú  svojim deťom.  Ak sa chcete zasnívať do rokov svojho detstva a zároveň vymyslieť niečo na  Ježiška pre svoje deti, vyskúšajte napríklad Lienka sedembodková na kľúčik alebo Traktor Zetor s valníkom