Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Svetelná terapia pre telo i dušu

Svetelná terapia pre telo i dušu

Jeseň je tu a s ňou i menej slnečného svetla. Pre niektorých z nás môže znamenať viac pochmúrnych dní zlú náladu a zvýšenú únavu. A keď nesvieti skutočné slniečko, čo tak ho nahradiť v tmavých dňoch kvalitnou infralampou, ktorá zohreje naše telo zvnútra a má blahodarné účinky na vnútorné tkanivá?

Ľudia skorších ročníkov, ale nielen tí, mávajú niekedy problémy s termoreguláciou a zahriatím a v ročných obdobiach, keď je menej svetla a slnečné žiarenie nie je také silné, sa zle zahrejú a cítia chlad na celom tele i v bežnom prostredí. Infralampa IL 21 od nemeckej firmy Beurer ponúka terapiu infračerveným žiarením. Jej účinok je skvelý v tom, že infračervené lúče prenikajú asi 4 cm hlboko pod ľudskú kožu, a tam prehrejú tkanivá, zlepšia krvný obeh a celkovú regeneráciu tela.

Terapiu infračervenými lúčmi poznali už v starovekej Číne, keď používali terapiu prikladania dlaní na postihnuté časti tela, a tým pacientovi uľavovali napríklad od bolesti či iných neduhov. Naše telo vyžaruje infračervené žiarenie s vlnovou dĺžkou 300 – 5000 nm, a priložením dlaní sa energia prenesie na druhého človeka.

Dnes sú okrem infralámp obľúbené tiež infrasauny, ktoré pôsobia na celé telo človeka. „Dlhovlnné infračervené žiarenie pomáha zvyšovať metabolizmus a krvný obeh, znižuje hladinu kyseliny mliečnej, ktorá sa akumuluje vo svaloch a spôsobuje bolesť pri náročnej svalovej aktivite, stimuluje produkciu endorfínu (tzv. hormónu šťastia), zabíja niektoré nebezpečné baktérie a parazity. A čo je najdôležitejšie – preniká do tkanív a detoxifikuje bunky vibráciami iónovej väzby, zlepšuje lymfatický a krvný obeh a priťahuje vápnik do bunečných membrán, kde je potrebný k liečebným procesom“ (sauna-centrum.cz).

Infralampa Beurer IL21 ponúka skvelú alternatívu infraterapie v domácom prostredí, ktorú si môžete dopriať  kedykoľvek. Lampa má výkon 500 W, ktorý je postačujúci pre domáce použitie, je možné ju nakloniť do 5 polôh, takže je ožarovanie pohodlné. Ožarovať možno akúkoľvek časť  tela. Kvalitné lisované sklo zaistí bezpečnosť pri domácom použití.

Infralampu je možné použiť tiež na kozmetické účely, má veľmi blahodarné účinky na kvalitu pleti. Lampu si chvália ľudia s pleťou so sklonom k akné, infračervené svetlo lieči infekčné zárodky a pleť sa tak doslova zlepšuje pred očami.

Teraz na jeseň môžete využiť infralampu tiež ako sprievodnú liečbu pri zápaloch horných ciest dýchacích, nachladení a nádche, pretože infračervené svetlo zohreje vnútorné dutiny, a nádcha a nachladenie tak nemajú šancu.

 

Skúste tento rok vymyslieť originálny darček pre babičku či dedka, ktorý budú určite využívať celý rok, a spríjemní im život. Pretože zdravie máme len jedno!

 

Ďalšie tipy na skvelé darčeky v podobe praktických pomocníkov nielen pre babičky a dedkov nájdete tu.