Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Dve chodidlá máme, tak sa o ne postaráme - zdravie nadovšetko

Dve chodidlá máme, tak sa o ne postaráme - zdravie nadovšetko

Všetci vieme, ako je dôležité starať sa o svoje telo. Veď zdravie máme len jedno! Často zanedbávanou časťou nášho tela sú chodidlá a nohy. Nezabúdajte pri každodennej hygiene ani na nich! Veď práve vďaka chodidlám môžeme stáť a chodiť.

Ľudské chodidlo je neuveriteľne dômyselne vymyslený nástroj. Vedeli ste, že ľudské chodidlo je tvorené 26 kosťami a 32 svalmi a že Achillova päta je najväčšia a najsilnejšia šľacha v celom tele, ktorá unesie váhu až 1 000 kg? Na zdravom chodidle má človek asi 1 700 nervových zakončení, vďaka ktorým je veľmi citlivé. Viac ako 90 tisíc potných žliaz zaisťuje tepelný komfort, naopak mazové žľazy na chodidlách takmer nie sú. Preto je dôležité  a starať sa o ich zdravie iným spôsobom. Na trhu existuje nepreberné množstvo rôznych krémov, gélov a hydratačných kúpeľov na nohy, stačí si len vybrať tú správnu starostlivosť presne podľa potreby.

Veľmi dôležitý je tiež správny výber obuvi, ktorá podporuje zdravé a správne držanie tela. V dnešnej modernej dobe človek trávi väčšinu dňa v uzatvorenej topánke, preto by mal venovať náležitú pozornosť jej  výberu. Správne zvolená topánka by mala rešpektovať tvar ľudskej nohy a byť dostatočne široká hlavne v prstovej časti. Volíme radšej prírodné priedušné materiály a ohybnú podrážku, aby noha v topánke mohla pracovať.

Zástanci celostnej medicíny a zdravého životného štýlu dokonca tvrdia, že na ploskách nôh sú uložené dôležité akupresúrne body, ktoré dokážu ovplyvniť kondíciu iných častí ľudského tela.

Deformitou dolných končatín trpí veľká časť populácie a bohužiaľ s tým nič nerobí. Pokiaľ vás napríklad bolí chrbát, alebo trpíte bolesťami hlavy, je veľmi pravdepodobné, že problém sa nachádza o niekoľko poschodí nižšie – v chodidle. S problémami týkajúcimi sa chodidiel vám pomôže pediater či fyzioterapeut špecializujúci sa na pohybový aparát.  

Prinášame vám niekoľko tipov na cviky chodidiel, ktoré uľavia od bolesti ,pretiahnu drobné svaly v chodidle, a pomôžu vám udržať ich zdravé:

 •          Zbieranie predmetov pomocou prstov a chodidiel bez pomoci rúk – skúste vziať z podlahy uterák alebo akýkoľvek malý predmet bez pomoci rúk  
 •          Zdvíhanie prstovej časti z podložky – sadnite si na stoličku, kolena zvierajú pravý uhol, päta sa opiera o podlahu. Dvíhajte priehlavok s prstami smerom k holeni.
 •          Strečing celého chodidla – špičkami sa postavte na nízky stupienok – napríklad prah, a zdvíhajte päty z podložky
 •          Chôdza naboso

Jarné a letné mesiace priamo vyzývajú k chôdzi naboso. Odborníci sa zhodujú, že chôdza naboso v nerovnom mäkkom teréne je pre naše chodidlá a celý pohybový aparát veľmi prospešná. Nájdite si bezpečné miesto, kde nehrozí poranenie, a skúste si vyzuť topánky. Na záhrade, lúke či v lese si môžete masírovať chodidlá vďaka nerovnému terénu a rôznym prírodným povrchom. Masáž chodidiel je všeobecne veľmi príjemná, prospieva vášmu zdraviu, a preto sme i my v Babičkárstve zaradili do našej ponuky skvelú masážnu vaničku s možnosťou bublinkového kúpeľa a aromaterapie. Masírovať nohy si tak môžete v pohodlí domova.

Pre úľavu od bolesti nôh a príjemný strečing prstov máme aj tzv. Adjustačné ponožky, ktoré pomôžu uľaviť vbočenému palcu, napraviť stiesnené čí kladivkové prsty a príjemne ich narovnať napríklad pri sledovaní televízie.  

„A hlavne nohy v teple“ hovorí jedno porekadlo. Skúste levanduľové nahrievacie papuče, ktoré nohy príjemne prehrejú a pripravia napríklad na reflexnú masáž.