Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Je čas na vianočnú pohodu a relaxáciu, užite si sviatky na maximum

Je čas na vianočnú pohodu a relaxáciu, užite si sviatky na maximum

Do Vianoc už ostáva len niekoľko dní. Je načase zastaviť sa a premýšľať o tom ako, s kým a čím si dlhé zimné večery spríjemníte. Inšpiráciu môžeme hľadať v časoch, keď neexistovali mobilné telefóny, internet, a dokonca ani televízia. Skúsme sa od nich trochu inšpirovať a venovať viac času a energie svojim najbližším.

Advent dnes a kedysi

Zatiaľ čo dnes advent pre väčšinu z nás predstavuje pomerne náročné obdobie, v minulosti tento čas ľudia využívali skôr k rozjímaniu. Snažili sa ukľudniť  telo i myseľ a dodržovali pôst (áno, aké odlišné od dnešných dní, však?). To ale samozrejme neznamená, že pred sto a viac rokmi ľudia neupratovali, nechystali vianočnú výzdobu a všetko s tým spojené. Len to všetko nebolo tak hektické.

Naši predkovia trávili viac času s priateľmi. Najmä v dedinách sa ľudia hojne a často schádzali, rozprávali sa, hrali rôzne stolové hry, chodili do kostola alebo si čítali. Dochované zmienky z obdobia adventu pred 100 – 150 rokmi poukazujú na to, že v tom čase bývali sneh a mráz oveľa častejšie než dnes. Ľudia zažívali skutočné biele Vianoce v tej pravej zime. Dokonca i hlavné mesto zakrývala biela perina a zamrznutý Dunaj.

Ako si spríjemniť predvianočný čas?

 

Hudba – zábava, ktorú ocenili naši predkovia, a ku ktorej sa môžeme vrátiť i dnes. A to kedykoľvek. Nepotrebujete internetové pripojenie, signál, a ani si nebudete ničiť oči a chrbát. Hovorí sa, že hudba sprevádza človeka od narodenia až po smrť,  a dokáže naňho silno zapôsobiť. Nie nadarmo sa vraví, že hudba je liek. Navodzuje stav psychického i fyzického uvoľnenia a relaxácie.

Čítanie – ľudia čítajú od nepamäti. Výskumy poukazujú na to, že čítanie nielenže stimuluje mozog, ale i významne redukuje stres. A ak dostanete pod stromček novú knihu, máte na sviatočné večery o zábavu postarané.

Stolové hry, skvelá zábava pre celú rodinu, pri ktorej sa dá zažiť veľa zábavy. A je vlastne jedno, akú hru vyberiete, môže to byť pexeso, karty, alebo Človeče nehnevaj sa. Hry a hlavolamy sú tiež perfektným vianočným darčekom pre radosť.

Urobte si pohodlie

V zime veľmi často bojujeme s tým, že je nám stále chladno. Obrovskú úľavu potom prináša akékoľvek zahriatie, horúca vaňa doplnená vonným olejom alebo soľou, ale tiež napríklad vyhrievané papuče, ktoré krásne zohrejú nohy. Vyhrievané papuče  môžete darovať  komukoľvek, najviac ich však ocenia ženy. Áno, ženy totiž trápia častejšie „studené nohy“, ktoré si nie a nie zahriať. A paradoxne platí, že studené nohy často môžu súvisieť so stresom a únavou.

A samozrejme nezabúdajte na príjemné vône, výborný čaj, a hlavne príjemnú spoločnosť svojich najbližších.

Kľudný zvyšok adventu, krásne Vianoce a šťastný vstup do roka 2019 vám praje celé Babičkárstvo.