Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Vychytávky, ktoré uľahčia život nielen vašim rodičom

Vychytávky, ktoré uľahčia život nielen vašim rodičom

Vybrať darček pre našich blízkych, hlavne pre babičky a dedkov, môže byť niekedy veľmi tvrdý oriešok. A paradoxne čím viac možností máme, tým horšie sa nám rozhoduje. Preto veríme, že pár tipov na darčeky pre staršie ročníky vám uľahčí rozhodovanie. Skúste tento rok staviť na praktické vychytávky, ktoré vašim babičkám a dedkom uľahčia život.

Praktické darčeky – deti nebavia, prarodičov potešia

Pri nákupe darčekov pre deti si často musíme vybrať, či chceme kúpiť niečo praktické, čo dieťa zjavne tak nepoteší, alebo radšej menej praktický darček, z ktorého bude nadšené. U prarodičov je to v tomto smere jednoduchšie. Praktické darčeky ocenia, a zároveň ich potešia.

Namiesto liekov praktické veci

Vedeli ste, že spotreba liekov na Slovensku z roka na rok rastie? Najväčší nárast je zaznamenaný v spotrebe vakcín, antibiotík, ale tiež antidepresív a liekov na liečbu rakoviny. Od roka 2003 medziročne rastie spotreba liečiv o 2,5 %. Bohužiaľ u starších ľudí je užívanie liekov ešte markantnejšie, hlavne u liekov proti bolesti. Skúste miesto liekov darovať prarodičom napríklad účinný prístroj na tíšenie bolesti.

Nešmyky, aby sa vám nohy „nešmykli“

Nešmyky sú výbornou pomôckou pre zimné dni, sú k nezaplateniu hlavne v období poľadovíc. Sú to protišmykové návleky na topánky. Existuje niekoľko druhov. Od jednoduchých remienkov na bežné nosenie až po takzvané mačky, ktoré sú vhodné do hôr. Pre babičku a dedka odporúčame zvoliť klasické nešmyky, ktoré im zaistia stabilitu v meste či na dedine, v čase, keď je vonku ľad alebo sneh.

Pomocníci pri obliekaní a obúvaní

Ako dobre vieme, starší ľudia majú problém s ohýnaním  sa. Ten ale trápi aj mladšie ročníky, hlavne gravidné ženy. Praktických pomocníkov pri obliekaní a obúvaní tak ocení takmer každý. Vyzuvák a obuvák ponožiek je skvelá vec, rovnako ako extra dlhý obuvák pre ľahšie obutie. Pre ľudí napríklad po operácii v oblasti brucha, bude veľkým pomocníkom tiež obliekač nohavíc, vďaka ktorému sa nebudú musieť pri obliekaní ohýnať.

Ďalšie vychytávky, ktoré nájdu svoje využitie

Skvelý darček predstavujú adjustačné ponožky Prenôžky – farebné, veselé a teplučké. Tieto ponožky nie sú iba módnym doplnkom, ale predovšetkým terapeutickou pomôckou pre vybočený palec. Ak ním vaši prarodičia trpia tak ako väčšina starších ľudí, bude to skutočne zásah do čierneho.

Adjustačné ponožky dokážu uvoľniť stres a napätie. Prsty pomôžu dostať do správnej a prirodzenej pozície. Okrem toho zmierňujú bolesti nôh a podporujú krvný obeh. Zaujímavosťou je, že tieto ponožky vznikli v USA, a to úplnou náhodou. Jedna miestna dizajnérka trpela bolesťami nôh, hlavne po športe. Nebola spokojná s rôznymi druhmi pomôcok, ktoré boli k tomuto účelu vyrobené. A tak sa rozhodla vytvoriť vlastné. Adjustačné ponožky sa veľmi osvedčili, a hneď nato si nechala tento nápad patentovať.

Jednoduchý a napriek tomu geniálny, taký je podávač predmetov s magnetom. Je to praktický pomocníkuľahčujúci život ľuďom, ktorí majú problém s ohýnaním sa. Stačí len stlačiť rukoväť a uchopiť klieštičkami podávača predmet, na ktorý chcete dosiahnuť. Takto si môžete ľahko podať okuliare, časopisy, ale i diaľkové ovládanie.

Prajeme vám, nech vám a vašim blízkym naše zdravotné vychytávky uľahčia život nielen v období Vianoc.