Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Darčeky pre seniorov 3. tisícročia

Darčeky pre seniorov 3. tisícročia

Darčeky vyberáme nielen pre deti, ale i pre našich milovaných prarodičov. A to nielen v súvislosti s blížiacimi sa Vianocami. Babičky a dedkovia ocenia prakticky akýkoľvek darček, ale ak chcete spojiť príjemné s užitočným, vyberte im taký, ktorý im uľahčí bežný život. Dnes totiž máme neobmedzené možnosti. A pretože čím väčší je výber, tým zložitejšie je sa rozhodnúť. Ako si to zjednodušiť? Môžete sa inšpirovať našimi tipmi na moderné darčeky pre seniorov.

Praktické darčeky pre babičku a dedka

Keď sa opýtate babky a dedka, čo by si priali pod stromček, zvyčajne odpovedia, že nič nepotrebujú. Takže je na nás vybrať darček, ktorý ich poteší, a hlavne, ktorý využijú. Seniori majú väčšinou tendenciu nové veci odložiť na „neskôr“. Skúste však niečo, čo stopercentne využijú, a čo im uľahčí život, ale sami by si to nekúpili.

Zdravotné pomôcky

Deti väčšinou praktickými darčekmi nepotešíte, ale u seniorov to platí presne naopak. Najprv je potrebné overiť, aké majú prarodičia prípadné zdravotné limity a zamyslieť sa, čo by im ich mohlo pomôcť prekonať alebo zmierniť.

Kúpiť môžete napríklad praktický glukometer pre domáce použitie. Dokáže zmerať hladinu cukru v krvi jednoducho z pohodlia domova, a je možné ho prepojiť pomocou aplikácie so smartfónom. Aplikácia umožňuje zdieľať namerané údaje hladiny cukru v krvi s ďalším účastníkom, a tak môžete sledovať, ako na tom vaša babička alebo dedko práve je.

Vedeli ste, že cukrovkou na svete trpí viac než štyristo miliónov ľudí a vedci bijú na poplach? Do budúcna počítajú s tým, že touto chorobou bude trpieť až tretina všetkých ľudí.

Veľmi praktický je i domáci tlakomer. Je vhodný pre každého, kto sa lieči na vysoký krvný tlak. Svoje využitie však nájde prakticky v každej domácnosti. Že je tlak príliš nízky, alebo naopak vysoký, môžete zistiť jednoducho počas niekoľkých minút.

Prístroj k tíšeniu bolesti predstavuje ozaj veľmi praktický a účinný darček nielen pre seniorov. Vytvára nízkofrekvenčné impulzy, ktoré stimulujú mechanizmy ľudského organizmu tlmiace bolesť. Prístroj je určený na masáž všetkých svalových partií, a príjemným spôsobom uľaví od bolesti. Ba čo viac, je úplne bezpečný – podobná liečba sa využíva i v rehabilitačných strediskách.

Rehabilitačné šľapadlo k televízii je skvelá voľba a praktická cvičebná pomôcka k posilneniu dolných končatín. Slúži tiež ako výborná prevencia kŕčových žíl alebo trombózy dolných končatín. Je vhodný i pre seniorov, ktorí si netrúfnu sadnúť na klasický rotoped, a pohyb pre nich nie je práve obľúbenou aktivitou. Takto môžu sledovať svoju obľúbenú reláciu v televízii, a pritom posilňovať a preťahovať celé dolné končatiny. Možno si ho občas požičiate i vy.

Mobily a tablety

Mobily a tablety sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Moderné technológie idú neuveriteľne dopredu, avšak pre seniorov je niekedy veľmi ťažké držať s nimi krok. Preto im urobíte najväčšiu radosť mobilným telefónom určeným práve pre začínajúcich užívateľov.

Vôbec sa nemusíte vyhýbať ani  smartfónom.  Vyberte ale taký, ktorý bude mať jednoduché ovládanie, prehľadný displej, veľké písmená a kvalitný zvuk. Špeciálne smartfóny pre seniorov majú citlivosť displeja prispôsobenú ľuďom s horšou motorikou, ktorým ovládanie bežného dotykového displeja robí problémy. Ba čo viac, môžu mať i SOS tlačidlo.

Vedeli ste, že za prvý štvrťrok tohto roka sa podľa agentúry Strategy Analytics predalo na svete 345 miliónov smartfónov?

Urobme si spolu pekné Vianoce a obdarujme svojich najbližších darčekmi, ktoré ich nielen potešia, ale im aj uľahčia život. Naše babičky a dedkovia si to zaslúžia.

Zanechať vzkaz

* Meno:
* E-mail: (nepublikované)
   Web:
* Komentár:
Opíšte kód