Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Užitočný darček, ktorý poteší

Užitočný darček, ktorý poteší

Premýšľate, čím potešiť  babičku alebo dedka, keď vám na otázku, aký by ich potešil darček, stále odpovedajú, že nič nechcú, že všetko majú? Čo tak spojiť príjemné s užitočným? V Babičkárstve  vám ponúkame veľa praktických darčekov nielen pre babičky a dedky a  jedným  z nich je napríklad výborný  přístroj k tišení bolesti OMRON E3 Intense.

Vo vyššom veku sa už často bolestivo ozývajú rôzne časti tela a človek už nemôže robiť všetky činnosti tak, ako bol zvyknutý skôr. "Starnutie (Senescence) je proces, ktorý sa prejavuje chátraním telesnej schránky a znižovaním efektivity a účinnosti fungovania organizmu, hromadením rôznych defektov v organizme a jeho klesajúcou schopnosťou tieto defekty opravovať a nahrádzať chybné či odumreté bunky novými" (Wikipédia). Bolesť samozrejme človeka obmedzuje v jeho každodenných aktivitách, a preto sa každý snaží uľaviť si od bolesti tak, ako najlepšie to ide. Inovatívny neurostimulátor OMRON E3 Intense funguje na princípe nízkofrekvenčných  impulzov stimulujúcich mechanizmy organizmu tlmiacich bolesť. To znamená, že vysiela elektrické impulzy do miest, kam umiestnite priložené elektródy a tie uľavujú od bolesti. Prístroj na tíšenie bolesti sa dá využiť napríklad pri bolestiach svalov a kĺbov, opätovných bolestiach, ktoré sú  so zvyšujúcim sa vekom čoraz častejšie. Taktiež  pri bolestiach spôsobených artrózou či reumatoidnou artritídou, uvoľňuje stuhnutú šiju a pomáha pri prekrvení tkanív, čím opäť znižuje bolestivosť ošetreného okolia.
Prístroj ponúka 3 druhy masážnej  terapie - poklep, hnetenie a trenie, takže si  každý môže vybrať masáž, ktorá je mu príjemná a čo najviac mu uľaví od bolesti. Intenzitu terapie možno regulovať v 15. úrovniach a prístroj sa dá jednoducho ovládať tromi tlačidlami. Na displeji je potom vidieť zvolená terapia a intenzita, ktorú možno počas liečby meniť.
Prístroj však nie je vhodný pre ľudí s kardiostimulátorom, kde by mohli elektrické impulzy pôsobiť nepriaznivo na voperovaný kardiostimulátor.

Nikto z nás nemá rád bolesť akéhokoľvek pôvodu. Skúste si spríjemniť život práve  Přístrojem k tišení bolesti Omron E3 Intensea uľavte  svojmu  telu.

A čo je to vlastne bolesť? Pocity bolesti vznikajú v centrálnom nervovom systéme, kedy sú poškodzované niektoré tkanivá. Nocireceptory na koži či v niektorom vnútornom orgáne odovzdajú impulz do mozgu, že niektorá časť tela je poškodená a mozog túto informáciu interpretuje ako bolesť. Človek potom vníma fyzickú i psychickú nepohodu a snaží sa prísť na príčinu bolesti a tú odstrániť.
Bolesť môže byť fyzického ale aj psychického charakteru. Fyzická bolesť sa všeobecne odstraňuje oveľa ľahšie ako bolesť psychického pôvodu. Telo a myseľ sú prepojené celky, takže ak sa človek necíti dobre po fyzickej stránke, napríklad má len obyčajnú nádchu, často je smutný a neužíva si  radosť. Naopak  ak má človek nejaké životné trápenie, môže sa prejaviť aj bolesťou fyzického charakteru.
Prajeme vám, aby vo vašom živote bolo bolesti čo najmenej a ak sa už  nejaká objaví, tak nech zasa rýchlo zmizne.
A svojim blízkym môžete uľahčiť život niektorými novinkami, ktoré vám v Babičkárstve ponúkame TU.