Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – Kurier 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39€  
  Kurier -doručenie na adresu cez dopravcu Zásielkovňa
  3,89€

  Slovenská pošta cez dopravcu Zásielkovňa

  3,89€

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Zázračný med

Zázračný med

Väčšina z nás najskôr dáva do čaju cukor, ale sladiť môžeme aj medom. Med je totiž v porovnaní s cukrom zdravší, pretože obsahuje vitamíny B1, B2 a C, horčík, železo a ďalšie dôležité látky. To nám padne vhod,  keď ochorieme a dostaneme chrípku alebo nádchu. Med má totiž veľmi pozitívne účinky pri liečení chorôb dýchacieho ústrojenstva.

 

Rovnako med má  priaznivé  účinky na pleť, a preto je súčasťou domácej kozmetiky. Dokáže vyhladzovať vrásky alebo potlačiť prejavy oparov a ekzémov i ďalších kožných ochorení. Vďaka antibakteriálnym účinkom ho môžeme využiť aj pri liečbe drobných odrenín.

 

Med sa samozrejme používa aj inde ako v lekárstve alebo v kuchyni. Určite ste niekedy narazili na medové sviečky, ale čo napríklad také medové mydlo alebo medová cigara?

 

Nie je med ako med! Existuje mnoho rôznych druhov medu. Môžeme sa stretnúť s medom slnečnicovým, repkovým alebo pohánkovým, ktoré majú prospešný vplyv na naše zdravie, rovnako tak aj s medom lipovým, lesným, agátovým a ďalšími, ktoré sa líšia svojou chuťou.

 

Ak chcete potešiť svojich blízkych touto lahôdkou, obdarujte ich darčekovou krabičkou s medmi. Nájdete tu nielen čistý med, ale aj med s rôznymi prímesami, napríklad rakytníkom alebo kvetovým peľom. To poteší všetky maškrtné jazýčky…

 

A pretože sa blížia Vianoce, nesmieme zabudnúť na punč. Aj vy si môžete vychutnať voňavé chvíle smedovým punčoma tiež s medovou sviečkou, ktorá okrem toho, že osvieti miestnosť,  tak  ju aj príjemne prevonia.

 

Medové sviečky  nenájdete len v punčovom balení, ale aj v krabičke prvej pomoci. Nečakajte tu však žiadne tabletky ani obväzy z lekárničky, ale hojivé masti domácej výroby, poctivú medovinu a tiež pečený čaj. A ak vám medovina naozaj zachutí, môžete si zaobstarať luxusné medoviny Jin - Jang, ku ktorým dostanete aj pohárik so včelím motívom.

 

A čo ak máte chuť na niečo sladké na zahryznutie? Potom sa vám určite bude páčiť medový balíček pre radosť, v ktorom nájdete výber medu, medoviny a medové sviečky aj vianočný medový perníček.

 

Všetky tieto výrobky pochádzajúz Rodinnej firmy Pleva, od výrobcu z podhoria  Orlických hôr. So včelárením majú päťdesiatročné skúsenosti a výrobou včelích produktov sa zaoberajú už tridsať rokov. Ide teda o kvalitu preverenú  generáciami.  Spoznajte ju aj vy!