Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – Kurier 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39€  
  Kurier -doručenie na adresu cez dopravcu Zásielkovňa
  3,89€

  Slovenská pošta cez dopravcu Zásielkovňa

  3,89€

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Ako originálne zabaliť darčeky?

Ako originálne zabaliť darčeky?

Miesto papiera šatka alebo látka

 

Túžite byť netradičný a zároveň ísť s dobou a šetriť planétu? Čo takto objaviť čaro balenia furoshiki? Tento japonský štýl balenia vychádza z toho, že darčeky sa nebalia do papiera alebo krabíc, ako sme zvyknutí u nás, ale do látky. Základom furoshiki sú japonské šatky vyrobené z prírodných materiálov - najčastejšie bavlny alebo saténu. Vystačíte si teda s klasickou bavlnenou alebo saténovou látkou (satén pôsobí na darčekoch honosnejšie). Aké sú výhody tejto japonskej metódy? Tak predovšetkým aj samotný obal môže obdarovaný využiť - ak ide o šatku alebo šál. Je to veľmi ekologické - žiadny zvyškový materiál. A naviac balenie do látky nie je nič zložité - žiadne trhanie, lepenie ani nepekne "pokrčené" rohy. Touto metódou môžete zabaliť všeličo, napríklad fľašu vína, knižku aj oblečenie. Inšpirujte sa napríklad tu:

https://cz.pinterest.com/pin/460985711838996042/

https://cz.pinterest.com/pin/460985711837566664/

https://cz.pinterest.com/pin/853291460633836365/

 

 

Balenie "čo chalupa dala"

 

Ak sa vám nechce nakupovať baliace papiere a vrecká, ktorých používanie samozrejme zaťažuje planétu, môžete sa jednoducho porozhliadnuť doma. Darčeky možno zabaliť aj do novinového papiera, ktorý si vopred vyzdobíte a niektorí dokonca používajú aj ponožky alebo obyčajný papier. Môžete zapojiť aj deti a spoločne papier pomaľovať, použiť možno taktiež pečiatky, alebo ponechať "len tak" a oživiť prírodným špagátom. Veľmi originálny je napríklad papier zo starých nôt alebo máp. Vedzte, že aj tento spôsob balenia darčekov môže mať svoje čaro. Náš tip: Použiť môžete aj papier na pečenie, ktorý doplníte sušenými kvetmi či inou ozdobou.

 

 

 Balenie do látkových vreciek vám ušetrí prácu

 

Už ste počuli o darčekových látkových vreckách? Na prvý pohľad vyzerajú podobne ako tie celofánové, ale sú vhodné na opakované použitie. Navyše tieto látkové vrecká majú šmrnc, nepokrčia sa, nezničia a sú celkom iste originálne. A ak nechcete míňať peniaze za hotové vrecká, môžete si látkové vrecúško ľahko ušiť sami doma. Tip na ušitie vrecúška https://cz.pinterest.com/pin/563018692449183/

 

 

 

 Vyrobte si krabičku na drobné darčeky napríklad z papierovej rolky

 

 Ak ste kreatívny a máte drobný darček, môžete si skúsiť vyrobiť krásnu krabičku z rolky od toaletného papiera. Nie je to nič zložité. Budete potrebovať rolku od toaletného papiera, tempery, fixky, ceruzku s guľatou gumičkou na konci a misku. Rolku papiera na oboch koncoch vtlačíme dovnútra, vytvorí sa tak úhľadná krabička. Potom ju pomocou temperových farieb natrite akoukoľvek farbou a môžete vyzdobiť " Ťupkami", ktoré vytvoríte jednoducho  tak, že temperovú  farbu nanesiete na gumu od ceruzky a ťukáte ňou na papier. Nechajte zaschnúť, dovnútra vložte darček, a nakoniec dajte mašľu alebo usušený kvet ruže.

 

Krabica  od topánok na väčšie darčeky

 

Perfektne poslúži aj obyčajná krabica od topánok. Opäť ale treba zapojiť fantáziu a krabicu  trochu vyzdobiť, aby nikto nepoznal, aký obsah sa v nej pôvodne skrýval. Ideálne  by bolo prestriekať sprejom alebo polepiť pomocou farebného papiera či špeciálnych šablón. Veľmi zaujímavé efekty možno vyrobiť aj s pomocou novinového papiera. Potom už stačí len krabicu previazať mašľou a máte hotovo. Balenie darčekov nemusí byť vôbec zložité a ani finančne náročné. Stačí len zapojiť fantáziu. Mnoho zaujímavých doplnkov, ktorými darčeky ozdobíte, nájdete priamo v prírode. Vetvičky, sušené rastliny, lístky, voňavé bylinky a koreniny, šišky, sušené plody, orechy ... Možností je naozaj veľa. Zapojte do balenia darčekov aj deti a spoločne vás to bude oveľa viac baviť. Inšpirovať sa môžete aj na Pintereste:

 

https://cz.pinterest.com/pin/459296862003225401/

https://cz.pinterest.com/pin/377950593734205466/

https://cz.pinterest.com/pin/110267890866653496/