Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

1. októbra oslavujeme Medzinárodný deň seniorov

1. októbra oslavujeme Medzinárodný deň seniorov

Prvý deň v mesiaci október je každý rok Medzinárodným dňom seniorov. Možno o tomto významnom dni počujete prvýkrát, no naše babičky, dedkovia, mamičky, oteckovia, strýkovia a tety si iste zaslúžia, aby sme im k tomuto sviatku popriali.  Za tím Babičkárstva vám prinášame niekoľko skvelých tipov na darčeky, ktoré im pri tejto príležitosti môžete vybrať.

Deň pre našich najbližších

Takmer každý deň je niečím významný, či už je to medzinárodný deň, alebo napríklad sviatok či narodeniny našich najbližších. Deň detí, deň žien, či sviatok otcov väčšina z nás dobre pozná. Málokto ale vie, že sa oslavuje i deň seniorov. Pritom tento významný deň je v našom kalendári už od roku 1990, teda takmer tri desaťročia. Navyše ľudí vo veku nad 60 rokov každoročne pribúda. Naša populácia starne a dožíva sa vyššieho veku.

Štatistiky hovoria jasne. Stredná dĺžka života pri narodení v roku 2015 bola na Slovensku 76,7 roka, čo predstavuje zvýšenie oproti 73,3 roka v roku 2000. Ženy sa obyčajne dožívajú v priemere 80 rokov, muži o 7 rokov menej. Zvyšuje sa i počet seniorov. V súčasnosti je to na Slovensku takmer 900 tisíc seniorov, čo je o 225 000 viac než v roku 2000. Je to zároveň viac než 15% všetkých obyvateľov a podľa štatistík sa dá očakávať, že toto číslo sa bude do budúcna naďalej zvyšovať. Nie je div, že starnúca populácia predstavuje obrovskú výzvu pre celú spoločnosť a seniorom je potreba venovať veľkú pozornosť. Nielenže sa jedná o našich milovaných rodičov a prarodičov, ale sú to ľudia, ktorí majú skúsenosti a túžia po zážitkoch a spoločnosti.

Dnes sú seniori často neuveriteľne akční. Cestujú, športujú, učia sa jazyky, študujú vysoké školy. Možností je ozaj veľa. Niektorí majú dokonca názor, že po šesťdesiatke život ešte len začína.:-)

Príležitosť k obdarovaniu sa vždy nájde

Možno práve táto skutočnosť bola námetom k tomu, aby sme si pripomenuli Medzinárodný deň seniorov, ktorý pripadá na 1. októbra. Je to krásna príležitosť, ako potešiť babičku či dedka napríklad  drobným darčekom, a pripomenúť im, že ich máte radi a záleží vám na nich. Napríklad obľúbenou hrou Ako to bolo kedysi? alebo niektorými novinkami, o ktorých vám čoskoro povieme.