Kŕmidlo s tromi vybranými delikatesami
Darujte babičke a dedkovi niečo naozaj originálne – drevené kŕmidlo plné moravských dobrôt! Nielenže poteší výberom lahodných delikates, ale po vychutnaní obsahu zostane aj krásne kŕmidlo pre vtáčiky na záhradu alebo na balkón.
Darčekové balenie obsahuje tri netradičné delikatesy - Slaninádu, Cesnakové štangle a Údená horčica so slaninou.
Fotografia je len ilustračná, zloženie darčekovej sady sa môže meniť, pozri nižšie:
Obsah darčekového balenia:
Slanináda
Predstavte si marmeládu, ktorá má dokonale vyváženú sladkosť a slanú chuť, s jemným nádychom pikantnosti, prevoniavaná korením a obohatená o kúsky chrumkavej slaniny. Skvelá či už za studena, alebo mierne ohriata. To je slanináda. Bez lepku. Trvanlivosť viac ako 1 rok. Obsah 220 ml.
Pečená hovädzia paštéta
Táto hovädzia paštéta je pečená z vyzretého hovädzieho mäsa, ceneného plemena Angus chovaného na južnej Morave. Spolu s pečeňou, bravčovým bôčikom, trochou červeného vína a korením sa podarilo doladiť paštétu, na ktorú len tak nezabudnete.
Hovädzie mäso 38,2 %, bravčový bôčik 32,1 %, bravčová pečeň 9,1 %, masť, cibuľa, soľ, korenie, červené víno.
Cesnakové stonky sú delikatesa vyrobená z neprávom prehliadanej časti rastliny cesnaku paličiaka, ktorá často na jar končí bez úžitku na zemi. Mladé výhonky (stonky) cesnaku naložené v sladkokyslom, jemne pikantnom náleve sú skvelým doplnkom, ktorý dodá vašim kulinárskym výtvorom jedinečnú chuť a originalitu.
Hodia sa k mäsám, syrom, do šalátov alebo aj ako súčasť bezmäsitých či ázijských jedál, napríklad karí.
Obsah 220 ml.
Zloženie krmítka sa môže meniť podľa dostupnosti delikates u výrobcu. Ďalšie delikatesy môžu byť:
Údená horčica so slaninou
Táto hrubozrnná horčica je vyrobená z dvoch druhov horčičných semienok, žltého a hnedého, ktoré sa pred naložením do nálevu údia. Do hotovej horčice sa potom pridajú malé kúsky opraženej slaniny.
Vyrobené z moravskej horčice, kúskov opraženej slaniny, dymom údené horčičné semienka.
Višne z Líšne sú síce zavarené višne, čo by samo o sebe nebolo nič výnimočné, no sú naložené v natoľko netradičnom náleve, že vás ich chuť môže dokonale prekvapiť. Okrem voňavého korenia v ňom nájdete aj cesnak a ocot. Prekvapia vás tak nečakanou harmóniou sladkej, kyslej, pikantnej a jemne cesnakovej chuti. Vďaka tejto nezvyčajnej kombinácii ponúkajú široké možnosti využitia – skvelo sa hodia k mäsu, do dezertov, k syrom aj do šalátov.
Obsah 220 ml.