Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovým prevodom zdarma
  Platobnou kartou zdarma
  Dobierka – Zásielkovňa 0,39 €
  Dobierka – PPL 0,79 €
 • Možnosti dopravy
  Zásielkovňa 2,39 €
  Kuriér - PPL 3,89 €

Pri objednávke nad 50 € doprava zadarmo!

Zobrazené produkty

Sedem divov sveta (4 DVD) Zobraziť väčšiu

Sedem divov sveta (4 DVD)

Nechajte svoje babičky a dedkov preskúmať všetkých Sedem divov sveta a zistiť zaujímavé fakty o tých najúžasnejších miestach, ktoré existujú. 

Viac informácií

Tento produkt už nie je na sklade

5,73 €

Hodnotenia produktu

Napísať hodnotenie

Sedem divov sveta (4 DVD)

Sedem divov sveta (4 DVD)

Nechajte svoje babičky a dedkov preskúmať všetkých Sedem divov sveta a zistiť zaujímavé fakty o tých najúžasnejších miestach, ktoré existujú. 

DVD 1: Najväčšie a najúžasnejšie

So sprievodcom Johnem Romerem budete pátrať po významu pojmu sedmi divov sveta i po samotnom chápaní divu ako takého. Pustíte sa do skúmania sochy Dia a Rhodského kolosu a navštívite Parthenón i repliku sochy Dia v americkom Nashvillu. Pri hľadaní Rhodského kolosu nájdete zvšky podstavca sochy, ktoré sa skrývajú v hradbe starovekej prístavnej pevnosti. Kde však skutočne v Rhodu socha stála? Spolu s Johnem Romerem sa zamyslíte nielen nad touto záhadou, ale i nad vyobrazeniami kolosu.

DVD 2: Magické metropolis

Preskúmajte dejiny starovekých divov – maják na ostrově Faros u Alexandrie a mauzóleum v Halikarnasu! Dozvieme sa, aký význam mal Faru (maják) pre starovekých moreplavcov, ktorí sa plavili pozdĺž nebezpečných egyptských brehov. V Bodrume v starovekom Halikarnasu navštívime pôvodne mesto, kde mauzóleum stálo: veľkolepú hrobku kráľa Mausóla, ktorá od tej doby dala meno všetkým podobným hrobkám.

DVD 3: Divy východu

Zavítajte do visutých záhrad babylónskych a Artemidinho chrámu v Efesu. Zoznámime vás s mýtami, ktoré obostierajú Visuté záhrady Semiramidiny. V Iraku sa archeológom podarilo objaviť zvyšky honosných palácov a starobylé múry, ale ani stopu po bájnych záhradách. V Efese odhalíme pozadie kultu veľkej bohyne Artemis, ktorej chrám priťahoval veriacich z celého antického sveta a ukazuje, jak mohol Artemidin chrám vyzerať.

DVD 4: Duchovia divov

Pyramídy v Gíze sú jediným zo siedmich divov antiky, ktorý sa dochoval do našich čias, a sú tiež bezo sporu najstarším divom sveta. John Romer vysvetľuje, ako a prečo boli pyramídy postavené a zameria sa na zložitú matematickú stránku pyramídy a jej významu pre starovekých Egypťanov.

 

originálny názov: Seven Wonders of the World

dĺžka: 201 min.

farba: farebný

rok výroby: 1995

štúdio: DISCOVERY COMMUNICATIONS, LLC.

krajina pôvodu: USA

réžia: Peter Spry Leverton

obraz: 4:3 PAL, región 2

zvuk: Dolby Digital 2.0

jazyková verzia: česká, anglická

typ nosiča: 4x DVD-5

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Produkt z rovnakej kategórie (1 ks):